Turnaj v miniházené - 4. a 5. ročník

24.5.2022

Ve dnech 23. a 24. května se naši žáci zúčastnili posledního turnaje v miniházené v Bystřici pod Hostýnem konaného v rámci Podhostýnské školní ligy. Jednalo se o turnaj děvčat z pátých ročníků (23. května) a turnaj žáků čtvrtých ročníků (24. května).

Turnaje dívek z pátých ročníků se zúčastnilo celkem pět týmů. 2 týmy ze ZŠ Bratrství Čechů a Slováků, konkrétně Rebelky a Zlaté lišky, ze ZŠ Kelč přijely Lvice  a ze ZŠ Loukov Foxy. Chvalčovské hráčky, které byly doplněny o děvčata ze čtvrtého ročníku, si říkaly Holky z Chvalčova. Hrálo se jen v jedné skupině systémem každý proti každému, což bylo velmi fyzicky náročné, jeden zápas v rychlém sledu střídal druhý. Dívky ze všech týmů dělaly čest názvům svých týmů – bojovaly jako lvice, fandily jako rebelky a šly do toho po hlavě, ale chytře jako lišky. Přesto vyhrát mohl jen jeden tým.

Chvalčovské holky si v základní skupině poradily se všemi týmy a do semifinálových bojů postupovaly z pomyslného prvního místa. V semifinále po dramatickém a vyrovnaném boji porazily Zlaté lišky (10:7) a čekal je finálový zápas se Lvicemi z Kelče. Ve finále nám Lvice vrátily porážku (6:10) ze základní skupiny a porazily nás (8:3)  naší vlastní zbraní – přesnou, rychlou přihrávkou a střelbou a zejména osobní obranou naší nejlepší hráčky Adélky Škvaridlové, která patřila k nejlepším střelkyním celého turnaje (39 branek). Zbylých 17 branek našeho týmu vstřelila Sylvie Chlápková.

Složení týmu a výsledky zápasů:

Ingrid Štajnrtová (brankářka), Silvie Chlápková (kapitánka), Adéla škvaridlová (nejlepší střelkyně týmu), Hortensie Horáková, Karolína Mlčáková. Soupisku doplnily dívky ze 4. ročníku. Antonie Kotasová, Anežka Šípová, Amálie Zapletalová, Anna Kuželová a Michaela Gájová.

ZŠ Chvalčov – ZŠ Bratrství Čechů a Slováků – Rebelky (10:2)

ZŠ Chvalčov – ZŠ Bratrství Čechů a Slováků – Zlaté Lišky (15:7)

ZŠ Chvalčov – ZŠ Loukov (8:4)

ZŠ Chvalčov – ZŠ Kelč (10:6, ve finále 3:8)

 

Také závěrečný turnaj v miniházené uspořádaný pro žáky 4. ročníků byl pro naše čtvrťáky úspěšný. Společnými silami vybojovali krásné 3.místo.

Složení týmu 4. ročníku:

Milan Burša, Alan Dobranský, Michaela Gajová, Antonie Kotasová, Vojtěch Krajcar, Anna Kuželová, Michael Smítal, Anežka Šípová, Adéla Veselá, Petr Zapletal, Amálie Zapletalová, soupisku doplnili také žáci 3. ročníku Marie Pročková a František Jakubec.

Děkujeme všem pořadatelům, zúčastněným školám a našim hráčům za bojovný výkon, předvedenou hru, krásný sportovní zážitek a vzornou reprezentaci školy.

foto zde

Návštěva sokolníkůFilmový festival Zlín