- OP JAK II. – ZŠ Chvalčov – podána žádost
- OP JAK I. – ZŠ Chvalčov – návaznost na aktivity z projektu Šablony III v termínu od 1.9.2022 do 31.8.2024. Činnosti v rámci projektu: školní asistent v MŠ a ZŠ, profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání, inovativní vzdělávání dětí a žáků.
- Digitalizujeme školu, realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1, informační plakáty zde a zde
- Doučování žáků škol, realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy – investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid -19. Informační plakát zde
- Místní akční plán rozvoje vzdělávání – naše škola je zapojena do projektu na území ORP Bystřice pod Hostýnem (r.č.: CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000335), který je realizovaný a financovaný s podporou ESF, Operačního programu výzkum, vývoj a vzdělávání a státního rozpočtu. Stránky projektu
- Projekt „Dětské kluby a příměstské tábory na Podhostýnsku“ – realizovaný a financovaný s podpory ESF, Operačního programu Zaměstnanost a státní rozpočet (r.č.: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0010158) Realizace projektu příměstské tábory
- Ovoce a zelenina do škol, Mléko do škol – pravidelné dodávky ovoce a zeleniny zdarma spojené s výukou ke zdravému životnímu stylu v rámci prvouky, přírodovědy a tělesné výchovy.Stránky projektu
- Botanická a bylinková zahrada – ve spolupráci s firmou Horák a synové, zčásti vlastními silami vybudovány bylinkové záhony, botanická zahrada zatím pozastavena.
- Venkovní učebna – pracujeme na návrhu projektu. Cílem je získat dotaci na vybudování zastřešené venkovní učebny za hřištěm školy. Součástí by mělo být ohniště s posezením, inženýrské sítě, místo pro uložení hraček MŠ a ŠD.
- Celé Česko čte dětem – projekt je zaměřen na zvýšení zájmu dětí a žáků o tištěné i mluvené slovo, které rozvíjí slovní zásobu, výslovnost, vyjadřování a dětskou fantazii.
- FÍHA – DÝHA – celorepublikový projekt, který tvznikl na podporu povědomí o kvalitě přírodních materiálů u dětí a studentů nejen v rámci vyučování a zájmových kroužků, ale i v praktickém životě.
- Se Sokolem do života – celorepublikový projekt, který se zaměřuje na nejmladší generaci. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy pohybových dovedností a mohly je později rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně jako rozvoj řeči, myšlení či poznání.