Filmový festival Zlín

2.6.2022

Blíží se konec školního roku a s ním i dlouho očekávané období školních výletů.

Letos se naší škole podařilo získat vstupenky na Filmový festival ve Zlíně.

V pondělí 30.5.2022 jsme celodenní maraton začali premiérou filmového představení Hledá se gangster. Soutěžní film jsme viděli jako jedni z prvních, poprvé jsme měli možnost sledovat zahraniční film se simultánním překladem, kdy nás před projekcí pozdravila i sama tlumočnice.

Film se nám líbil, budeme mu držet palce v boji o umístění mezi ostatními soutěžními snímky.

Náš den pokračoval workshopy. Starší žáci si prohloubili vědomosti o lidském těle v programu KNTB Když musím do nemocnice, mladší děti obdivovaly pejsky Anděla a Marvela v programu Podivuhodný svět nevidomých.

Vyjmenovat všechny další aktivity, které jsme si opravdu užili, by bylo dlouhé. Oblíbené „Déčko“, sportování v programu Prolínání na vlastní kůži, procházka po červeném koberci.. bylo toho opravdu hodně.  Třešničkou na dortu pro nás bylo zahlédnout známé herce Jitku Čvančarovou, Jana Šťastného nebo Arnošta Goldflama.

Tak třeba za rok znovu?

FOTO

Turnaj v miniházené – 4. a 5. ročníkNávštěva knihovny