Turnaj v miniházené - 3. a 5. třída

18.5.2022

Ve dnech 16. a  17. května se žáci naší školy zúčastnili turnaje v miniházené v Bystřici pod Hostýnem. Jednalo se o již o 2. a 3. turnaj uspořádaný v rámci Podhostýnské školní ligy v miniházené, tentokrát pro žáky 3. ročníků (16. května) a žáky 5. ročníků (17. května).

Třeťáci:

Konkurence mezi týmy třetích tříd byla veliká. Již samotné názvy družstev budily respekt. Šedí vlci, Zlatí lvi, Kelečské pumy….. Naši Cvrčci obsadili krásné 4.místo. Děti bojovaly jako tygři, žádný zápas nevypustily. Boj probíhal nejenom na hřišti, ale i v hledišti. Fanoušci své hráče podrželi mohutným skandováním. Bramborový stupínek není zrovna nejoblíbenější. Drobnou náplastí byla dětem mini točená odměna. Děkujeme Cvrčkům za jejich nasazení, houževnatost a chuť bojovat. Příště už to musí cinknout!!!

Páťáci:

Turnaje páťáků se zúčastnilo celkem 8 týmů (3 týmy ze ZŠ TGM Bystřice pod Hostýnem, 2 týmy ze ZŠ Bratrství Čechů a Slováků, ZŠ Kelč, ZŠ Slavkov pod Hostýnem a ZŠ Chvalčov).

Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin. Náš tým s názvem Rybodlaci ve skupině A střetl v prvním zápasu s Bílými tygry ze ZŠ TGM a ve vyrovnaném souboji jsme těsně prohráli 12:13. Štěstí se k nám naopak obrátilo ve druhém souboji, ve kterém jsme po výborném finiši v závěru utkání udolali Krysáky z popelnic ze ZŠ TGM s výsledkem 14:12. Ve třetím utkání jsme pak porazili Hráče ze ZŠ Bratrství 11:3.

Ze skupiny jsme tak postoupili ze druhého místa a o postup do finále turnaje jsme hráli s Drsnými lamíky ze ZŠ TGM. V tomto semifinále se nám bohužel moc nedařilo a po statečném boji jsme budoucím vítězům celého turnaje podlehli výsledkem 3:13. Čekal nás tak souboj o třetí místo s Tygry ze ZŠ Kelč, kteří byli vítězi skupiny B. Do tohoto zápasu jsme nevstoupili šťastně, rychle jsme prohrávali až o tři branky. Naštěstí jsme nezpanikařili a bojovnou a týmovou hrou jsme dokázali zápas otočit a výsledkem 10:7 vybojovat bronzové  medaile.

K nejlepším střelcům týmu patřili: Jiří Kratochvíl (16), Adam Blažek (11) a Vít Hruška (9). K raritám turnaje patří 2 góly Františka Kubaníka, které se mu podařilo střelit z pozice brankáře přes celé hřiště.

Složení týmu:

František Kubaník (brankář)

Vít Hruška (kapitán týmu)

Jiří Kratochvíl

Adam Blažek

Marek Kolařík

Filip Stolařík

Silvie Chlápková

Adéla Škvaridlová

Soupisku doplnili také 2 hráči ze 4. ročníku: Milan Burša a Alan Dobranský

 

Všem hráčům patří velké poděkování za statečný boj a vzornou reprezentaci školy.

foto zde

Turnaj v házenéDen maminek