KARANTÉNA TŘÍDY SLUNÍČEK

1.2.2022

Vážení rodiče,

v pondělí 31.1.2022 se děti ve třídě Sluníček a část dětí ze tříd Berušek setkaly s osobou pozitivní na covid-19. Z tohoto důvodu uzavíráme od středy 2.2.2022  i třídu Sluníček. Zákonným zástupcům dětí, kterých se to týká, bude zaslána SMS z KHS.

Děti, které do karantény nespadají, mohou do MŠ přijít – NOVĚ od pondělí 31. 1. platí, že do karantény neodcházejí osoby, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u nich doba nařízené izolace a od pozitivního PT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, na jehož základě byla nařízena izolace, neuplynulo více než 30 dnů. Platí tedy ochranná lhůta 30 dnů od pozitivního PCR testu. Pokud nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19 neodcházejí ani do karantény.

Pro prokázání této skutečnosti je nezbytné dodat certifikát o pozitivním PCR testu, nestačí pouze SMS.

Zpět do MŠ se mohou děti, které byly v pondělí ve školce, vrátit  nejdříve v pondělí 7. února 2022.

KARANTÉNA TŘÍDY BERUŠEKKARANTÉNA VE TŘÍBĚ BERUŠEK I SLUNÍČEK