Hodina Infromatiky trochu jinak

25.2.2022

Ve školním roce 2021/2022 jsme zahájili vzdělávání Informatiky podle revidovaného Rámcového vzdělávacího programu. Kromě žáků 5. ročníku mají hodinu Informatiky jednou týdně i žáci 4. ročníku.

Součástí výuky je i programování a robotika. Pro školu jsme zakoupili stavebnice LEGO SPIKE a mBot roboty, pomocí kterých se budeme snažit u žáků rozvíjet algoritmické a informatické myšlení.

Úvodní hodinu, ve které se žáci ponořili do tajů fungování robotiky a programování, nám zpříjemnila návštěva pana Šípa. Pro žáky si nachystal prezentaci o robotech, jejich vývoji a použití v reálném životě. Přinesl i zkonstruovaného mBota a ukázal, jak funguje. Aby žáci pochopili podstatu příkazů, dostali za úkol „naprogramovat samotného přednášejícího“ a pak už jenom s nadšením sledovali výkon robota. Následně se hrnuly otázky, na které pan Šíp ochotně odpověděl. Moc děkujeme za jeho čas, ochotu, ale především za obohacení výuky. Věříme, že programování bude dětem přirozené a blízké.

FOTO

Házená ve školeDětský karneval