Celé Česko čte dětem

3.6.2024

Jednou z nejdůležitějších kompetencí v současném světě je čtenářská gramotnost.

Ta není u dětí samozřejmostí. Aby v ní děti byly zběhlé, měly by nejlépe začít se čtením již v dětství. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro jejich emocionální zdraví, paměť, představivost. Vytváří pouto mezi rodičem a dítětem.

Školy potom na domácí čtení navazují a doplňují ho.

Naše škola se podpoře čtenářství intenzivně věnuje. Jednou z mnoha aktivit je také zapojení do projektu Celé Česko čte dětem.

Prosíme Vás, rodiče (zejména tatínky), o spolupráci. Pokud byste našli čas a chuť přijít do školky nebo školy a přečíst dětem úryvek z knihy, velmi bychom to ocenili. Akce potrvá do pátku 14.6.2024, zájemci oslovte Vaši paní učitelku a domluvíte se na podrobnostech.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Den maminekOznámení ředitelky školy o přijetí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2024-2025