Pomůcky a potřeby pro žáky 1. ročníku ve školním roce 2020/2021

14.7.2020
  • aktovka
  • pouzdro-nejlépe si jej vybavte sami

V pouzdře: 3 tužky č. 2,  pastelky, které kreslí sytě- nemusí být nové, doporučuji např. značky Koh-i-noor, minimálně těchto barev- žlutá, modrá, zelená, červená, černá,                            hnědá,oranžová, guma, ořezávátko, nůžky. Pero zatím nemusíte kupovat.

  • Progressa 12 barev-děti je dostaly v MŠ Chvalčov, bude lepší dát je dětem do malého pouzdra, např. látkového, protože se jim s nimi bude lépe manipulovat.
  • Vhodná bude složka na pracovní sešity A4 (malou nebudou potřebovat)
  • Popisovatelné folie- A 5, A 4 (jsou průhledné, dá se do nich vložit papír, píše se na ně tužkou a ta se dá vygumovat.
  • složka na písmenka (ne na číslice!!!!) i s jednou čtecí tabulkou  Písmenka dostanou ve škole, složka i tabulka může být i použitá-po někom.
  • Obaly na sešity a pracovní sešity zatím nemusíte řešit, chcete-li, můžete koupit (doporučuji z pevnějšího plastu a bez zabarvení a obrázků):

         průhledný obal A 5    3 ks              průhledný obal A 4     3 ks

  • Do výtvarné výchovy si obstarejte např. krabici od bot nebo plastovou krabici, popřípadě kufřík, ne velkých rozměrů. Do něj: plastový ubrus na lavici rozměr 50 x 65 cm, kelímek na vodu (stačí od nějakého ml. produktu), hadřík, kulatý štětec č. 8, plochý štětec č. 10 (štětců mohou mít i víc), vodové barvy a anilinové barvy značky Koh-i-noor(barvy vypadají skoro stejně, ale mají rozdílnou sytost), suché pastely 12 kusů, lepidlo Tenyl, válečkové lepidlo, permanentní fix černý 1,0 mm.               
  • Do tělesné výchovy : v látkovém pytlíku (nebo dvou): tričko s krátkým rukávem, tepláky, kraťasy, mikina, boty do tělocvičny, boty na hřiště, vhodné jsou i ponožky. Vše podepište a zkontrolujte délku tepláků, tkaniček u bot a neklouzavost podrážky u obuvi do tělocvičny.
  • Vhodné přezůvky do třídy
Vysvědčení, prázdninyZahájení školního roku 2020/2021 v ZŠ i v MŠ – roušky nejsou povinné