Náměty nejen pro předškoláky

19.3.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k situaci, kterou nikdo z nás nezažil a nikdo neví, jak dlouho potrvá, mateřská škola by Vám ráda zůstala oporou.

Rozhodli jsme se, že Vám rodičům (nejen předškoláků) budeme posílát nápady a náměty, jak trávit s dětmi čas.

Na této stránce budou odkazy na zajímavé dětské stránky.

Doporučujeme, abyste dětem čas strávený před TV nebo PC měřili dle dohodnutých pravidel. Například nastavte čas na budíku a až zazvoní, děti budou vědět, že začíná jiná zábava. Hrajte spolu společenské hry, slovní fotbal, čtěte si, říkejte si jazykolamy, skládejte s dětmi puzzle, stavte z kostek nebo jiných konstruktivních stavebnic. Najděte si prostor na rozehrání námětových her – děti ať Vám mohou pomáhat v kuchyni, v dílně, na zahradě… a rázem máte hru „Na kuchaře“; „Na maminku“; „Na zahradníka“; „Na montéra“… To všechno je velmi přínosné pro jejich přirozený vývoj a rozvoj všech potřebných kompetencí. A hlavně! Nezapomeňte na denní dávku čerstvého vzduchu v souladu s doporučením vlády ČR! Nejbezpečnější je vlastní zahrada a kdo nemá, šupky-dupky do lesa! Tam budete sami a je tam spousta možností, jak své děti zabavit – tvořte mechové domečky v kořenech stromů s využitím přírodnin, sestavujte obrazce z nasbíraných přírodnin, udělejte si slalom mezi stromy, vyhledávejte a pojmenujte zvířecí stopy, zajděte se podívat na „Žabinec“ – je plný žabích vajíček vznášejících se ve shlucích na hladině vody a když budete trpěliví, uvidíte chráněného čolka…

Věřte, že tato doba má i svou pozitivní stránku. Čas, který teď budete více či méně trávit s Vašimi dětmi, využijte v jejich, ale i ve svůj prospěch. V následujících letech se Vám toto vše zúročí, protože v období puberty budete mít na čem stavět!

Kolektiv MŠ Chvalčov

 

www.hrajeme-si.cz

www.predskolaci.cz

krokotak

www.sikovny-cvrcek.cz

hrajeme si na jaro

www.onlineomalovanky.cz

domácí školka

logopedie 1

logopedie 2

Předškolácké aktivity doma-1

skolka – online

pigi

tvořivé děti

www.schoolboard.cz

kreativní dílny

domácí modelína

logopedie 3

logopedie 4

logopedie 5 

nová pomůcka pro předškoláky

logopedie 6

logopedie 7

logopedie 8

MŠ UpozorněníUzavření ZŠ a MŠ, sportovní areál