MŠ - Náměty nejen pro předškoláky

2.3.2021

Vážení rodiče,

vzhledem k situaci, která nastala, mateřská škola by vám ráda zůstala oporou.

Rozhodli jsme se, že vám rodičům (nejen předškoláků) budeme posílat nápady a náměty, jak trávit s dětmi čas.

Na této stránce budou odkazy na zajímavé dětské stránky.

Doporučujeme, abyste dětem čas strávený před TV nebo PC měřili dle dohodnutých pravidel. Například nastavte čas na budíku a až zazvoní, děti budou vědět, že začíná jiná zábava. Hrajte spolu společenské hry, slovní fotbal, čtěte si, říkejte si jazykolamy, skládejte s dětmi puzzle, stavte z kostek nebo jiných konstruktivních stavebnic. Najděte si prostor na rozehrání námětových her – děti ať vám mohou pomáhat v kuchyni, v dílně, na zahradě… a rázem máte hru „Na kuchaře“; „Na maminku“; „Na zahradníka“; „Na montéra“… To všechno je velmi přínosné pro jejich přirozený vývoj a rozvoj všech potřebných kompetencí. A nezapomeňte ani na denní dávku čerstvého vzduchu ! Venku najdete spousta možností, jak své děti zabavit – udělejte si slalom mezi stromy, vyhledávejte a pojmenujte zvířecí stopy, zajděte se podívat do lomu, ke krmelišti na Kozinci, na Paseky k Žabinci nebo třeba ke studánce pod Říkou…ukažte dětem posed,

Věřte, že tato doba má i svou pozitivní stránku. Čas, který teď budete více či méně trávit s vašimi dětmi, využijte v jejich, ale i ve svůj prospěch. V následujících letech se vám toto vše zúročí, protože v období puberty budete mít na čem stavět :0)

Kolektiv MŠ Chvalčov

 

hrajeme-si.cz

jarní pohádka – prezentace

predskolaci.cz

Chaloupka na vršku

krokotak

Zápis je tu

sikovny-cvrcek.cz

hrajeme si na jaro

omalovánky

domácí školka

logopedie 1

logopedie 2

Předškolácké aktivity doma-1

skolka – online

pigi

tvořivé děti

www.schoolboard.cz

kreativní dílny

domácí modelína

logopedie 3

Fíha tralala

logopedie 4

logopedie 5 

nová pomůcka pro předškoláky

logopedie 6

Veselá chaloupka

logopedie 7

logopedie 8

Míša Růžičková

 

Únor ve školní družiněPříprava předškoláčků na první třídu