Zájmové kroužky

• zahájení říjen 2017, ukončení květen 2018

Zájmové aktivity školy zajišťuje Klub rodičů ZŠ Chvalčov, pedagogičtí pracovníci základní školy a také externí spolupracovníci.

Poplatky mohou být hrazeny na celý školní rok nebo vždy na pololetí. Finanční prostředky jsou použity obvykle na materiál, pomůcky, nářadí, cestovné apod. Vyúčtování je vedeno v rámci Klubu rodičů ZŠ Chvalčov. Uvedená délka činnosti kroužku je orientační.

Každý dobrovolný vedoucí kroužku z řad rodičů a ostatní veřejnosti, který je ochoten věnovat svůj um, čas, energii a občas i nervy, aby dětem něco předal ze svých schopností JE VÍTÁN !

• Řezbářství

Termín: Pondělí od 13:00, od 14:00
      Vedoucí: Eva Prázdná

Základy řezbování, práce s dláty, moření,voskování. Poplatek je určen na 200,–Kč na rok. Určeno starším dětem 4. a 5.r., jen v omezeném počtu cca 5 dětí.

• Vaříme hravě a zdravě

Termín: Pondělí od 15:00 do 16:30
      Vedoucí: Lenka Kalužová

Maximální počet je 10-12 dětí. Určeno dětem z 2. a 3.ročníku. Poplatek 300,- Kč ročně ( suroviny ).

Budeme zažívat dobrodružství v kuchyni. Naučíme se vařit, ale také o vaření přemýšlet. Dozvíte se čím nahradit bílý cukr, bílou mouku a proč.
      Vyzkoušíme recepty klasické a určitě vytvoříme i úplně nové!

Děti potřebují kuchařskou zástěru (nebo triko), kuchyňskou utěrku a sešit A4 linkovaný.

• Výuka hry na keyboard, výuka zpěvu

Termín: v jednání
      Vedoucí: v jednání

Zájmová aktivita, kterou vede externí učitel. Škola v tomto případě poskytuje za poplatek prostory fyzické osobě. Poplatky jsou stanoveny individuálně.

• Pěvecký sbor

Termín: Středa 13:10–13:50
      Vedoucí: Alena Konečná

Žáci se učí písničky přiměřené jejich věku – lidové i umělé, které pak prezentují na veřejnosti při různých příležitostech v obci. Již tradičně vystupují v Charitní domovince, na vítání občánků, Perníkovém odpoledni, vernisážích výstav u příležitosti Vánoc, Velikonoc, hodů. Kroužek je bez poplatku.

• Počítače

Termín: Ve školním roce 2017/2018 NE
      Vedoucí: Alena Martínková

V kroužku se děti seznamují se základními činnostmi počítačových dovedností. Určeno nejmenším dětem z 1.třídy.
      Poplatek je stanoven na 200 Kč za rok.

• Keramika

Termín: Středa od 13:00
      Vedoucí: Romana Čupová

Kroužek zaměřený na práci s keramickou hlínou, její tvarování, glazování.
      Poplatek je určen na 200 Kč na rok. Určení – dětem od 2. do 5.ročníku.
      Potřeby: ručník, košile nebo tričko, aby si neumazali školní oblečení.

• Flétna

Termín: Středa od 12:00, od 14:00
      Vedoucí: Alena Konečná

Děti se naučí základům hry na zobcovou flétnu. Jsou rozděleny do skupinek po 2 – 4, každá skupinka má vyhrazený čas 20 minut. Své dovednosti pak mohou předvést na různých vystoupeních v rámci školy a obce. Poplatek 100,– Kč za rok.

• Sportovní hry

Termín: Úterý od 13:15
      Vedoucí: Zdeněk Hnila

Určeno dětem ze 4.,5.r., třeťáci mohou počet doplnit v případě, nebude-li naplněn. Poznávání regionu na kole, základy servisu kol a běžek, in-line brusle, míčové hry . Cyklovýlety( vždy dle počasí ) trvají obvykle 1 až 2 hodiny, ostatní činnosti od 45 do 60 minut. Poplatek je stanoven na 200,–Kč na rok – TV náčiní, dresy, lékárnička, olejové spreje apod.

Děti musí mít v dobrém technickém stavu jízdní kolo ( řazení, brzdy, odrazky ), cyklistickou přilbu a vhodné oblečení dle počasí. Děti mladší 10 let musí předat vedoucímu kroužku potvrzení o možnosti přijíždět na kroužek a odjíždět z něj samostatně.

• Blahopřejeme vedoucí kroužku Řezbářství paní Evě Prázdné k získání Ocenění Zlínského kraje v oblasti dobrovolnické práci s mládeží. Ocenění předal hejtman Zlínského kraje 8.12.2015 v Kroměříži.

— Zdeněk Hnila - ředitel školy